VYVIERAJÚCA ZÁHRADA

Uprostred kúpeľného mesta sa nachádza záhrada, kde sa podarilo zachovať vzrastlých šesť stromov a za pozemkom tečie malebný potôčik. Sen nie jedného vlastníka.

Celý koncept záhrady sme poňali v symbole vyvierajúceho prameňa, ktorý vychádza z terasy smerom von do záhrady (mlatová plocha). Z prameňa prskajú ďalšie prúdy vo forme masívnych plôch tráv, ktoré rozčleňujú priestor. Takto sa záhrada rozčlenila aj v údržbe. Od bylinkového záhonu pri kuchyni a trávnatej plochy prechádza s najvyššou starostlivosťou až cez kvitnúce záhony a traviny, po kvitnúcu lúku, ktorú stačí kosiť 3 x do roka. Terén je prevažne rovinatý a vďaka veľkým stromom vieme pre deti vytvoriť ihrisko v ich korunách.
V predzáhradke nahrádza oplotenie živý plot. Okrem pletiva s popínavou rastlinou po obvode, sú po stranách iba dve malé bránky a jedna v zadnej časti smerom k potôčiku.

Celá lokalita má regulatívu v materiáloch a v štýle uličného prevedenia, vďaka čomu vytvorí jednotnú harmóniu pre každého návštevníka. Stávajúce dreviny ako lipa a breza dopĺňa i bukové vrchovité okolie.

MIESTO

Kováčová

ROK

2020

ŠTÝL

Prírodná záhrada

VEĽKOSŤ

800 m²